Lezárult a jelentkezés a 29. Rákóczi Mozgótáborra – Szívvel, lendülettel, határokon átívelő közösséggel zajlott a népszerűsítés

Április 13-án hivatalosan is lezárult a jelentkezési időszak a 29. Magyarságismereti Mozgótáborba. A pályázatok értékelése már javában zajlik, de míg a zsűri átnézi a beérkezett anyagokat, érdemes megállnunk egy pillanatra, és visszatekinteni az elmúlt hetek-hónapok elképesztően gazdag és szívet melengető időszakára. Egy olyan időszakra, amikor a táboros közösség ismét megmutatta erejét, és volt résztvevők, referensek, barátok és lelkes segítők együtt dolgoztak azon, hogy a Rákóczi Mozgótábor híre eljusson minden magyar fiatalhoz – a Felvidéktől Erdélyen és Vajdaságon át egészen Kárpátaljáig és Horvátországig.

Felvidéki körút: találkozások, történetek, tábori mosolyok

A mozgalmas kampány egyik legnagyobb vállalása volt az a széles körű felvidéki iskolalátogató körút, melynek során egykori táborozók és referensek személyes jelenlétükkel, előadásaikkal és élménybeszámolóikkal mutatták be a Rákóczi Alapítvány munkáját, és biztatták a diákokat a pályázásra.

A körút Ipolyságról indult, ahol Antal Réka és Allarám Dorina meséltek a tábor szellemiségéről, majd az újvári Jedlik Ányos Akadémián Kovács István ismertette az Alapítvány célkitűzéseit. Kassa, Királyhelmec, Nagykapos, Érsekújvár, Pozsony és Dunaszerdahely gimnáziumaiban is tartalmas találkozókra került sor, ahol nemcsak diákok, hanem pedagógusok is elköteleződtek a tábor mellett. A bemutatók során mindenütt ugyanaz a lelkesedés és nyitottság fogadta a csapatokat – a Rákóczi Tábor hírét örömmel fogadták a fiatalok.

Erdély: élmények szárnyán a kincses várostól a Székelyföldig

Az erdélyi magyar közösség is lelkes partnerként fogadta a népszerűsítőket. Marosvásárhelytől Sepsiszentgyörgyig, Csíkszeredától Kolozsvárig sok száz diák hallgathatta meg a volt táborosok beszámolóit. Nagy Zoltán-Szabolcs, Botos Anita, György Boróka, Egyed Barbara, Hollanda Tas, Hajdú Zalán és sokan mások meséltek arról, mit jelentett számukra a Mozgótábor, és hogyan változtatta meg életüket ez a különleges találkozás a magyar világ fiataljaival.

Vajdaság és Délvidék: a személyes élmények ereje

vajdasági bemutatók is kiemelkedő lendülettel zajlottak: Óbecse, Ada, Nagybecskerek, Kupuszina – csupa olyan helyszín, ahol a korábbi résztvevők egy-egy tanórányi időre újraélhették tábori emlékeiket. Szabó Robertina, Újházi Rebeka, Szemerédi Orsolya, Guzsvány Réka és Gulyás Viktória mind hozzájárultak ahhoz, hogy a délvidéki magyar fiatalok is részesei lehessenek a nyár legnagyobb kalandjának.

A rádiós és sajtóbeli megjelenések – például a Szabadkai Magyar Rádió, a Pannon Presszó és a Hét Nap cikkei – még szélesebb közönséghez vitték el a tábor hírét.

Kárpátalja és Horvátország sem maradt ki

Kárpátalján Lemisov Emília, László Dalma, Gleba Patrícia és Danilovszli Bianka járták az iskolákat, míg Horvátországban Éllő Zoltán mutatta be a Mozgótábort. Ezek a találkozók megerősítették, hogy a program minden régióban értékes és vágyott lehetőségként él a fiatalok körében.

Köszönjük – és várjuk a találkozást a Táborban!

A pályázati időszak véget ért, de a lelkesedés, az élmények és a közös történetek tovább élnek. A népszerűsítés során egykori táborosaink és referenseink nem csupán a Mozgótábort mutatták be – ők maguk lettek a tábor élő nagykövetei. Mosolyukban ott ragyogott a nyári emlék, hangjukban ott visszhangzott a közösség ereje, minden szavukban ott dobogott a Rákóczi-szív.

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett ebben az emlékezetes utazásban: előadóknak, szervezőknek, tanároknak, intézményvezetőknek – és legfőképpen a diákoknak, akik figyelmesen hallgatták a bemutatókat, kérdeztek, nevetettek és reméljük, hogy pályáztak is.

A Mozgótábor nem csupán egy esemény. Ez egy élmény. Egy közösség. Egy felejthetetlen nyár.

Találkozunk 2024 nyarán a 29. Magyarságismereti Mozgótáborban!
HajRákóczi!

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük